Kızlık Zarı Onarımı

Vajina Bölgesi Estetik Ameliyatları

Kadının cinsel organlarına uygulanan estetik operasyonlar bazı fiziksel ve psikolojik gereksinimlerin bir sonucudur. Bu operasyonlar çoğu zaman kadınlar tarafından arzulansa da bazen çiftlerin cinsel mutlulukları için birlikte verdikleri kararaların sonucu olarak yapılan ve sonuçları da son derece yüz güldürücü olan ameliyat çeşitleridir. Bu operasyonlar şunlardır;

  • Labiaplasti : Vulvada genellikle asimetrik veya normalden büyük olan Küçük dudakların düzeltilmesi operasyonudur.
  • Vajinoplasti : Vajinanın daraltıması sonucu sürtünmeyi arttıran, vajina kaslarını kuvetlendirip cinsel memnuniyeti arttıran bir ameliyattır.
  • Vajinal Gençleştirme Operasyonu: Vajinal gençleştirme ameliyatı Vajinoplasti ve Labioplasti operasyonlarının birlikte yapılmasıdır.
  • Himenoplasti (Kızlık Zarı Dikimi) : Sıklıkla dini ya da sosyo-kültürel nedenlerle yapılan kızlık zarının yırtılmış kısmını onarmak için yapılan bir çeşit vajinoplastidir.

Himenoplasti = Kızlık Zarı Onarımı

Kızlık zarı onarımı yani himenoplasti bazı toplumsal ve ahlaki tabular nedeniyle genç kızların yaptırmak durumunda kaldıkları bir çeşit operasyondur. Bu operasyonda gizlilik bizim en önemli koşulumuzdur. Hasar görmüş olan kızlık zarı bölümünü çıkarıp, yepyeni bir kızlık zarı oluştururuz. İşlem yaklaşık 1 – 1,5 saat süren, son derece hassas ve titiz bir uğraş gerektiren ve bu işte gerçekten deneyimli olan kişilerce yapılması gereken bir operasyondur. Operasyon sonrası uzun bir dinlenme periyoduna gereksinim yoktur. En geç 5 gün içinde iş hayatınıza başlayabilirsiniz. Bizim önerdiğimiz , operasyon sonrası dikkat edilecek bir takım hususlara özen gösterildiğinde sonuçlar son derece başarılıdır. Operasyon sonrası 6 – 8 hafta sonra cinsel ilişki yapılabilir. İlişkiye girilmediği taktirde bu kalıcı onarım işlemi ömür boyu garantilidir.

Vajinal Gençleştirme Operasyonu

Bu operasyon vajinoplasti ve labiaplasti operasyonlarının ikisinin birlikte yapılmasıdır. Genellikle yaşlanmaya ve vajinal doğumlara bağlı genişlemiş bir vajina ve sarkmış küçük dudaklar için yapılan vajinoplasti ve labiaplastinin kombine yapıldığı operasyon türüdür. Sonuçları yine son derece iyi olan, en fazla 5 günde aktif iş hayatınıza dönebildiğiniz, 2 ay sonra cinsel hayatın başlayabildiği, günü birlik yapılan ve yaklaşık 3 saat kadar süren bir operasyondur. Sizin ve eşiniz için yepyeni bir cinsel hayat sayfasının açıldığı bir operasyondur. Hastalarımızdan edindiğimiz gözlemlere dayanarak söyleyebiliriz ki sonuçlar mükemmeldir.

Vajinoplasti Operasyonu

Doğumlar, yaşlılık, bağ dokuların gevşekliği, vajinal relaksasyon dediğimiz özel bir durum veya doğuştan vajinanın geniş olması gibi durumlarda kadının kendisinin veya eşinin ya da her ikisinin birden daha iyi bir cinsel hayat için talep ettikleri bir operasyon türüdür. Bu operasyonda vajina daraltma ve vajinayı saran kas ve bağ doku sıkılaştırma işlemi uygulanır. Sonuç olarak vajina daralmış, sıkılaşmış, daha fazla sürtünme hissi yaratarak hem kadının hem erkeğin seksten daha fazla haz aldığı bir anatomik yapıya sahip olmuş olur. Cerrahi sonuçlarını son derece başarılı olarak gözlemlediğimiz, hasta memnuniyetinin çok ileri düzeyde olduğu bir operasyon çeşitidir. Bu operasyon da hem kadının hem de erkeğin birlikte olumlu sonuçların gördüğü seks hayatlarını yeniden şekillendiren, karşılıklı aldıkları hazzı arttıran, bu yönden bakıldığında eşlerin birbirlerine olan ilgisini olağanüstü arttıran bir operasyondur. Bu operasyon yaklaşık 2 saat süren günü birlik yapılıp, uzun süre istirahat gerektirmeyen bir ameliyattır. Operasyon sonrası en fazla 5 gün içinde işinize dönebilirsiniz. Ameliyat sonrası 2 ay sonunda cinsel hayata başlayabilirsiniz. Bizim ameliyat ettiğimiz hastaların gözlemleriyle elde ettiğimiz sonuçlar tam anlamıyla mutluluk vericidir.

Labiaplasti

Vajinanın dış kısmında bulunan küçük dudaklar olarak bilinen Labia Minor denilen anatomik yapıların plastik ve estetik cerrahi yöntemler kullanılarak boyutlarının ve şekillerinin düzeltilmesidir.

Bir çok kadın düzensiz ve şekil bozukluğu olan labialar ile doğarlar. Sonradan gelişen labia şekil sorunları yaşlılığa veya geçirilen vajinal doğumlara bağlı olabilir. Normalden büyük olan küçük dudaklar kadında cinsel açıdan özgüven eksikliği, benlik saygısının azalması gibi psikolojik problemlere neden olabilir. Kadınlar genelde muayene sırasında bile bu durumdan utanırlar. Bazı kadınlar dergilerde ve filmlerde gördükleri kadınlar gibi olmak istediklerini belirtirler. Bazen de kadınlar aşırı büyük olan küçük dudaklardan dolayı kot pantolon giyememe veya giyince dudakların tahriş olup kanaması, mayo bikini giyince dışarıdan belli olması, spor yaparken zorluk olması gibi şikayetlerle labiaplasti ameliyatı olmak isterler. Bu ameliyat sonrası hem kadının cinsel bölge anatomisi estetik bir görünüme kavuşur. Hem de kronik tahrişe bağlı yaşanan ağrı, acıma hissi ve kanama ortadan kaldırılmış olur. Labiaplasti olmak için doğum yapmayı beklemeye gerek yoktur. Labiaplasti yaklaşık bir saat süren günü birlik yapılan sonrasında uzun süreli yatak istirahati gerektirmeyen bir ameliyattır. Bizim bu ameliyatı yaptığımız hastalara bakarak söyleyebilirim ki sonuçları gerçekten çok mutluluk vericidir. Ameliyat sonrası 2 – 4 günde normal iş hayatınıza dönebilirsiniz. Cinsel hayat operasyondan 2 ay sonra başlayabilir. Operasyon sonrası duyu kaybı beklenmez. Tam aksine cinsellikte öz güveni artan kadın ilişkiden daha fazla haz almaya başlar. Labiaplasti sadece sizde değil partnerinizde de sizdeki iyi değişikliği farkettiği için heyecan yaratacaktır.